Mucizevi Melatonin Plus Bandı

Melatonin Nedir?

Melatonin beyindeki epifiz bezinden salgılanan bir hormon olup uyku hormonu olarak da bilinir. En yoğun salgılanma saatleri 23:00 ile 05:00 arasıdır. Temel görevi uyku düzenini sağlayarak vücudun biyolojik ritmini ayarlamaktır. Aynı zamanda çok güçlü antioksidan etkiye sahiptir. Stresin bağışıklık sistemi üzerine olan olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak dinç ve sağlıklı kalmamızı sağlar. Kansere karşı koruyucu etkisini olduğu ve yaşlanma geciktirdiği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Hücre DNA’sını özel bir biçimde korur ve hasara uğrayan hücrenin kendini tamir etmesine yardımcı olur. Kansızlık tedavisinde ve tümörler ile mücadelede aktif rol alır. 

Melatonin beynimizde salgılanan bir tür hormondur. Beyinden kan yoluyla bütün vücudumuza kolayca yayılabilir. Bu nedenle de bütün vücudumuzu etkileyebilmektedir.

Melatoninin Faydaları

Uzunca bir süredir faydaları bilinen melatonin son dönemde tekrar gündemde. Uyku düzenleyici ve anti aging etkisi, migrene karşı koruyuculuğu faydalarının sadece birkaçıdır.

Bir taşla iki kuş: Melatonin ve uyku! Yaşlanmanın en güçlü antikoru olarak bilinen uyku, melatoninin başlıca etki alanlarından. Melatonin sayesinde düzene giren uyku alışkanlığı uzun vadede yaşlanmayı yavaşlatır; cildi daha sağlıklı tutar ve kişinin daha dinç, genç hissetmesine yardımcı olur.

Melatonin esasen gece üretilen bir hormondur. Dolayısıyla ışıklı ortamlarda melatonin üretimi bozulmaktadır. Gece çalışıp gündüz uyuyanlar için doğal melatonin düzeyini korumak oldukça zor. Vücut gerekli melatonini üretmediği takdirde vücudun ne zaman uyku ihtiyacı olduğunu anlaması son derece zor.

Vücut ısısı da melatonin üretimi üzerinde etkili. Duş alınca artan vücut ısısı melatonin üretimini desteklerken, gastrointestinal sistemin işleyişine bağlı olarak düşük kalorili diyetlerde de melatonin üretimi artıyor. Bu nedenle düşük kalorili beslenen kişiler daha uzun yaşıyor.

Melatoninin Neden Önemli

Hepimiz yüksek miktarda melatonin ile doğuyoruz ve o nedenle uyku süremiz bebeklik dönemimizde çok uzun. Yaşlandıkça, stresten, düzensiz ve inorganik beslenmeden, kirli hava koşularından dolayı azalan melatonin hormonu nedeniyle uyku süremiz kısalırken, uyku düzenimiz de bozulmaya başlıyor.

Melatonin vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bağışıklık sistemi bozukluğu yaşayan insanlarda bu hormonun üretimi ideal düzeylerde olmayabiliyor.

Melatonin ile ilgili olarak, uzmanlar için değişmeyen bir nokta var: Melatoninin dışarıdan insan vücuduna girmesi hiçbir risk ve tehlikeye neden olmuyor.

Geceleri uykuda kalp daha yavaş atıyor ve kan basıncımız daha düşük. Uyku düzeni bozulduğunda, bu fonksiyonlar da bozuluyor. Melatonin üretiminin zengin olduğu kişilerde beyin kalp atışlarını ve kan basıncını çok daha iyi kontrol edebiliyor.

Tevfik Dorak, İngiltere’nin Newcastle Üniversitesi’nde kanser araştırmaları yapan bir Türk doktor. Dorak’ın dünya tıp literatürüne geçmiş çarpıcı bulguları var. Bunlardan biri, karanlıkla kanser arasındaki ilişki…

Körler neden kanser olmaz?Dorak, vücudun hücre yenileyici ve bağışıklık sistemi düzenleyici melatonin hormonunu gece karanlıkta salgıladığını hatırlayıp uyarıyor: “Karanlıkta uzun ve düzenli uyku bu salgıyı ve bağışıklığı artırıyor.

Her birey dünyaya geldiğinde ilk 3 ay melatonini anne sütünden alır. sonrasında kendi salgılamaya başlar. Melatonin bebeklerde sancı uykusuzluk ve alerjik reaksiyonları engelleyici etkiye sahiptir. Melatonin hormonu ışığa ve manyetik alanı karşı duyarlı olduğundan uyduğunuz ortam %100 karanlık olmalıdır ki Melatonin en güçlü şekilde salgılanabilsin.

Örneğin görme engellilerde melatonin salgısı en üst seviyede olduğundan kansere yakalanma riskleri çok düşüktür. Genç ve orta yaşlılarda Melatonin yüksek seviyede salgılanırken yaşlanma ile beraber salgılanma miktarı düşüş göstermektedir.

Melatonin bantları tam bu noktada günlük melatonin ihtiyacını karşılamak için muazzam bir sağlıklı yaşam ürünüdür. 

 

Uygulaması çok kolay ve herkesin rahatlıkla yapabileceği şekildedir. Önceden temizlenmiş kuru ve tüysüz cilt üzerine uygulanmalıdır. her bir bandı etki süresi 24 saattir sizde melatonin bantları sayesinde günlük melatonin ihtiyacınızı gidererek sağlıklı ve güçlü bir yaşama Merhaba diyebilirsiniz

Open chat
1
Merhaba
One More ekibimize katılıp hem ürünleri uygun fiyata almak, hem de tavsiye ederek para kazanmak ister misiniz ?